Kulisy Trójki

Szalone,eksperymentalne... działania (nie tylko) artystyczne

Aktualności

 1. Konkursy, konkursy...

  Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zaprezentować swoje umiejętności i powiedzieć o ważnych sprawach przez wiersz lub prozę do udziału w szkolnym etapie konkursu recytatorskiego.
  Wielbicieli kina zachęcamy do udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Filmie. Drużyny dwuosobowe prosimy o zgłaszanie się do pani Beaty Raczkowskiej lub pani Marzenny Śliwki.
  Przypominamy, że w tym tygodniu (11 grudnia) odbędzie się szkolny etap "Ojczyzny Polszczyzny".

  Po nocnym seansie

  Spotkanie kinomanów zaczęło się z lekkim opóźnieniem. Okazało się bowiem, że nie wszyscy uczestnicy zdążyli przeistoczyć się w koszmarne stwory, straszydła i nawiedzonych psychopatów. :-) Nasza kreatywność wydała wspaniałe owoce, gdyż niektórzy zmienili się nie do poznania. Filmy, które obejrzeliśmy, były specyficznymi dziełami i właściwie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Obejrzeliśmy między innymi trzy filmy Nighta Shyamalana i "Jeźdźca bez głowy" Tima Burtona (z przecudną scenografią!).
  Było o czym dyskutować i, co ważniejsze, większość wcale nie spała...
  Następna noc z filmem odbędzie się prawdopodobnie jeszcze przed feriami.

XI Maraton Filmowy wkrótce!

29-30 listopada odbędzie się spotkanie fanatyków kina. Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie drogą mailową (m.sliwka@gim3.olesnica.pl ) od 22 listopada, począwszy od godziny 17.00. Proszę o podanie imienia, nazwiska i klasy. Zapoznamy się z kinem grozy, dlatego tym razem mogą się zgłaszać wyłącznie uczniowie klas II i III. Udział w Maratonie wymaga przebrania się za straszydło. : Ilość miejsc ograniczona.
Marzenna Śliwka
regulamin

zgoda

Oleśnickie Spotkania,,Bliżej Gwiazd"

Wiele atrakcji czekało na smakoszy kina i teatru w ramach Oleśnickich Spotkań Teatralnych i Filmowych. Klasa aktywności twórczej wzięła udział w lekcji multimedialnej, której tematem był scenariusz filmowy i konstrukcja bohatera. Trzecioklasiści obejrzeli "Jasne błękitne okna" w reżyserii Bogusława Lindy, a następnie uczestniczyli w spotkaniu z autorem. Chętni mieli też okazję zachwycić się filmem "Mój rower" i porozmawiać z p.Arturem Żmijewskim. Członkowie grupy teatralnej i wielbiciele teatru obejrzeli monodramy prezentowane w ramach WROSTJA.
refleksje uczestniczki

Dolnośląski Festiwal Nauki

Klasa aktywności twórczej (1e)uczestniczyła w ciekawych zajęciach w ramach DFF. Młodzież wzięła udział w warsztatach biotechnologicznych, wysłuchała wykładu na temat "Medycyna sądowa - fikcja filmowa czy rzeczywistość?", z zapałem angażowała się w gry starożytne i średniowieczne. Inne atrakcje to warsztaty "Fiesta y siesta. Święta i zwyczaje hiszpańskie", zajęcia filmowe polegające na zapoznaniu się z możliwościami kamery slow motion. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli również spektakl "Balladyna" w wykonaniu studentów PWST.

PIF PAF! Jesteś trup...

31 maja w Sali widowiskowej MOKIS-u wystawiono sztukę pt. "Pif Paf jesteś trupem". Spektakl ten miałam przyjemność oglądać w towarzystwie uczniów całej szkoły. Przedstawienie oparte było na fragmentach scenariusza Wiliama Mastrosimone do filmu pt. "Bang Bang You're Dead". Reżyserką była nasza Pani, polonistka Marzenna Śliwka. Obsadę aktorską tworzyli uczniowie ze szkolnego koła teatralnego.
czytaj dalej

Sukces naszych absolwentów

Dziecko z Widowni

Grupa teatralna "Dziecko z Widowni" co prawda nie działa już w naszej szkole, ale właśnie w "Trójce" się narodziła. Warto więc wspomnieć o sukcesie absolwentów - zespół otrzymał I Nagrodę w kategorii młodzież ponadgimnazjalna w XI Dolnośląskich Spotkaniach Teatrów Młodzieżowych "Chochoł 2013". Instruktorką zespołu jest nadal p.Marzenna Śliwka.
Gratulujemy!

notatka o festiwalu

monitoring pozycji