Kulisy Trójki

Szalone,eksperymentalne... działania (nie tylko) artystyczne

Aktualności

 1. XII Szkolny Maraton Filmowy

  Kolejny nocny maraton filmowy juź 7 lutego. Zapraszam tych, którzy lubią fantastyczne (w róźnym tego słowa znaczeniu) historie. Podyskutujemy nie tylko o filmach, które obejrzymy, ale równieź
  o potędze wyobraźni. Zgłoszenia proszę przesyłać drogą mailową (m.sliwka@gim3.olesnica.pl).

  Marzenna Śliwka
  regulamin

  zgoda

  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Filmie

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły znaleźli się w ścisłym finale sprawdzającym wiedzę o filmie. Wiktoria Bazak i Jakub Borowiec z klasy III b (opiekunka Marzenna Śliwka) zajęli II miejsce w rozgrywkach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Spotkanie z filmem

Dziś klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu z panem Arkadiuszem Wojnarowskim, producentem filmu "Droga na tamtą stronę". Seans filmowy poprzedzony został wykładem na temat animacji, młodzi widzowie dowiedzieli się istotnych informacji na temat przyczyn realizacji filmu. "Droga..." okazała się czymś w rodzaju animowanego dokumentu o wydarzeniach, które miały miejsce nie tak dawno temu i które stały się powodem międzynarodowych dyskusji.
Po filmie pan Wojnarowski zadawał pytania sprawdzające umiejętność uwaźnego odbioru dzieła filmowego. Nagrody ufundowane przez dystrybutora (DVD z filmem i płyta CD z muzyką filmową) otrzymały uczennice klasy 1 e, Malwina Mickiewicz i Natalia Nowak. Gratulujemy!

spotkanie z p.A.Wojnarowskim

Spektakl, który warto obejrzeć...

Uczniowie klasy 1e oraz kilka osób z grupy teatralnej obejrzeli "Opowieści z ulicy Brokatowej". Świetne widowisko wzbudziło szczere zainteresowanie młodzieźy. Róźnorodne techniki teatralne, dopracowana gra aktorska, niezwykłe pomysły scenograficzne i muzyka na źywo stworzyły wyjątkowy klimat.
Polecamy ten spektakl!
Zadowoleni po spektaklu

monitoring pozycji